O systemach

System Schładzania, Zamgławianie, Zraszanie

Zastosowanie chłodzenia mgłowego w hodowli zwierząt zmniejsza stres cieplny i zwiększa produktywność.
Chłodzenie mgłowe zapewnia usuwanie stresu cieplnego u wszystkich kategorii drobiu. Powoduje to drastyczne obniżenie śmiertelności ptaków. Nie narażone na stres brojlery chętnie przyjmują paszę i sukcesywnie przybierają na wadze. Nioski produkują więcej jaj, a kury rozrodowe są bardziej aktywne i produkują jaja wyższej klasy.

W świecie trzody chlewnej chłodzenie mgłowe znacząco zwiększa apetyt macior, a to z kolei powoduje zwiększoną produkcję mleka. Korzystają na tym prosięta, zwiększając swoją masę. Zwiększa to również rozmiar przyszłych miotów i pozwala maciorze szybciej osiągnąć właściwą temperaturę ciała. Chłodne otoczenie zwiększa popęd płciowy, wydajność samców i ich zdolność do kopulacji.

Bydło jest również narażone na stres cieplny. Może to mieć wpływ na produkcję mleka, przyrost masy i cykle rozrodcze. Krowa chłodzona rozpylaną mgłą to zdrowe, zadowolone i wydajne zwierze.

System Centralnego Mycia

Centralny system mycia jest to rozwiązanie pozwalające na mycie ciśnieniowe oraz precyzyjne dozowanie detergentów w postaci piany lub oprysku we wszystkich pomieszczeniach produkcyjnych.Centralny system mycia przeznaczony jest do wszystkich gałęzi przemysłu spożywczego. Znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle mięsnym, mleczarskim, przetwórstwie owocowo – warzywnym itp. Podstawą do zbudowania systemu mycia jest zaprojektowanie i zbudowanie sieci wodnej oraz instalacji sprężonego powietrza według zaleceń producenta systemu. Sercem centralnego systemu mycia jest jednostka centralna, która ma za zadanie zwiększenie ciśnienia wody w instalacji wodnej niezbędnej w procesie mycia. Jednostka centralna dobierana jest wg indywidualnych potrzeb klienta, w zależności od wielkości zakładu oraz cyklu produkcyjnego może pracować od 1 do 12 punktów pracy jednocześnie. Integralną część jednostki centralnej stanowią stacjonarne lub mobilne punkty mycia instalowane w pomieszczeniach produkcyjnych odpowiedzialne za precyzyjne dozowanie detergentów w zakresie od 0,5 % do 10 % tj. mycie pianowe, spłukiwanie i dezynfekcję.Proponujemy Państwu dwie metody zwijania węży ciśnieniowych : są to bębny samo-zwijające wykonane ze stali nierdzewnej lub uchwyty na wąż.